
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 38.99 mm |
| Width | 23.11 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 12.55 mm |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 10.8 V |
| Efficiency | 95 % |
| Output Current-Channel 1 | 18 A |
| Output Voltage-Channel 1 | 1.2 V to 5.5 V |
Stock: 56
Distributors
pcbx
Unit Price$26.11468
Ext.Price$26.11468
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $26.11468 | $26.11468 |
| 10 | $24.77586 | $247.75860 |
| 25 | $24.29530 | $607.38250 |
| 50 | $23.82406 | $1191.20300 |
| 100 | $23.36180 | $2336.18000 |
